1420304197_golova

Що таке воші? Як вберегти дитину, якщо в навчальному закладі все ж таки виявили цих капосних комах?

Усі знають, що в школах регулярно проводять огляди учнів із метою не прогавити появи цих нежданих гостей, і подекуди таки виявляють, що діти вже хворіють на педикульоз, тобто в них є воші.

Звідки беруться воші?

У людей часто виникає запитання, звідки беруться воші, якщо ретельно дотримуватися гігієни тіла?

Самі по собі воші не заводяться, ними заражаються. Ось можливі способи зараження педикульозом:– при відвідуванні громадських місць: лазні, сауни, басейни;– під час поїздки утранспорті з великим скупченням людей;– при відвідуванні недобросовісних перукарень;– успортивному залі, особливо якщо заняття проводяться на килимах;– у дитячому садку, школі, лікарні;– при безпосередньому контакті з хворою людиною;– за наявності в господарстві та в оселі пернатих і тварин ізшерстю.

Це аж ніяк не вичерпні відповіді на запитання: «Звідки беруться воші?» Педикульозомможна заразитися навіть у примірочній магазину, вдягаючиріч, яку до цього приміряла заражена людина.

Вважається, що найчастіше воші беруться від тих людей, які ведуть не надто правильний спосіб життя. До них належать особи, які страждають алкоголізмом і наркоманією, а також асоціальні люди – загалом, усі ті, хто не доглядає за собою і не дотримується правил особистої гігієни. Тому в деякій мірі можна убезпечити себе від зараження педикульозом, якщо триматися подалі від можливих джерел зараження.

Але буває, що воші можуть завестися і у людей, які дбають про власну гігієну. Звідки вони берутьсяу цьомувипадку – відповідь ви вже прочитали вище.

У вошей дуже висока здатність до поширення та розмноження. Потрапляючи на тіло людини, вони виробляють липку речовину, що сприяє прикріпленню до шкіри. У такому положенні самки відкладають яйця. Тому вошей дуже важко позбутися самостійно – їх складно витягати руками з волосся.

Воші передаються від людини до людини побутовим шляхом через забруднені речі і в разі особливо тісного контакту. Потрапляючи на шкіру, воші смокчуть кров і лімфу, чим і живляться. Не дивно, що в місцях укусів з’являється свербіж. Ретельне розчісування нерідко призводить до інфікування бактеріями і гнійничкового висипу.

Самки вошей щоденно відкладають від 5 до 15 яєць, які називають гнидами (звучить знову-таки неприємно). Доросла мама-воша приклеює гнид до волосся або до білизни, а через 15-17 днів з’являються юні вошки.

Вошивість – хвороба соціальна, відображає стан суспільства загалом і безпосередньо пов’язана з дотриманням правил особистої та громадської гігієни: вчасно митися-вмиватися, міняти білизну, стежити за порядком у лазнях і перукарнях тощо.

Зараження дітей вошами: всі особливості процесу

Зараження дітей вошами нічим не відрізняється від цього ж процесу в дорослих за винятком того, що діти:– менш схильні дотримуватися правил гігієни. Вони легко одягають чужий одяг, залюбки користуються чужими рушниками, гребінцями, шпильками і гумками для волосся;– мають менше психологічних бар’єрів для тісного спілкування. Ігри та тілесні контакти між ними – абсолютна норма;– загалом більш товариські;– не уникають спілкування з асоціальними однолітками, а іноді навіть прагнуть до спілкування з ними.Спільне використання дітьми гребінців, шпильок і гумок для волосся часто призводить до зараження вошами.Тож діти можуть підчепити вошей із більшою ймовірністю і в більшій кількості ситуацій, ніж дорослі. Загалом за статистикою діти заражаються вошами в 5,4 разу частіше за дорослих людей. З цієї причини при появі вошей у когось із дорослих у сім’ї слід насамперед перевірити дітей – можливо, саме хтось із них заражений, але ще не знає про це.Важливо розуміти, що діти зазвичай дуже комплексують зізнаватися, що хворі на вошивість – це накличе на них глузування ушколі. Тому завжди треба бути уважним до поведінки дітей і при ознаках захворювання терміново вживати заходів.

Боротьба з педикульозом

Суть боротьби з педикульозом – медогляди, особливо в дитячих колективах (виявлення самих вошей і гнид), ну і, певна річ, дотримання абсолютно очевидних гігієнічних правил.

Основні ознаки, за якими можна запідозрити у дитини воші:

  • Невеликі ранки, припухлості на шкірі шиї, плечей, голови;
  • Гниди – яйця вошей, це прозорі або білі мікро точки, які прикріплюються до волосу під кутом;

Для огляду дитину необхідно посадити на стілець під джерелом яскравого світла. Якщо волосся довге, пасма відокремлюються один від одного за допомогою тонкого гребінця і оглядаються. Живі воші, незважаючи на маленький розмір, легко виявити при огляді, при запущеному захворюванні виявляються і мертві особини. На поверхні шкірного покриву можуть бути виявлені расчеси.

Гниди ж часто плутають з лупою, але, на відміну від лупи, вони важко знімаються з волосся і при роздавлюванні між нігтями створюють типове клацання.

Педикульоз вимагає негайного лікування.

Лікування неозначає, що треба ковтати якісь таблетки, застосовуються виключно зовнішні засоби, вибір останніх досить великий, і в будь-якій аптеці вам щось неодмінно запропонують.

Ефективність протипедикульозних засобів висока, а ціна конкретногопрепаратувизначається країною-виробником і естетичними вимогами покупця. Є препарати з запахом, неприємним не тільки для вошей, але й для людини, але за бажання нескладно купити імпортний препарат, який нічим не відрізняється від звичайного шампуню.

При лікуванні хімічними препаратами важливо строго дотримуватися інструкції. Препарат необхідно наносити два рази, витримавши тижневу перерву, оскільки при первинному нанесенні гинуть тільки личинки і дорослі комахи, а от гнидине завжди знищуються хімічними засобами. Повторне застосування ліків дозволяє знищити личинки, які вилупилися.

Якщо ж немає довіри аптечним фармацевтам або очі розбігаються від розмаїття вибору, то краще звернутися до лікаря, який встановить точний діагноз і призначить потрібний препарат.

Препарати не захищають від повторного зараження, тому після лікування слід виконувати профілактичні заходи, що попереджають педикульоз.

Вичісування гнид обов’язкове!Ця методика відома дуже давно, але є ефективною за умови чотириразового застосування вичісування через певні часові проміжки протягом двох тижнів.

Після миття, на волосся жирним шаром наноситься кондиціонер для волосся.Після розчісування гребінцем з рідкісними зубцями волосся ретельно вичісуються вже частим гребенем. З залишками кондиціонера будуть вичісуватися і воші, тому гребінь слід періодично промивати.

Після того, як будуть прочесане все волосся, слід висушити йогорушником, розчесати і повторити процедуру вичісування густим гребінцем.

Вичісування за описаною схемою проводять чотири рази через три дні – на 1, 5, 9 і 13 день.

Циклічний педикульоз у навчальних закладах

Коли, Боже збав, знайшли вошей на вашій дитині і ви вже впоралися з цією проблемою, а інші діти продовжують по колу страждати, а хто й удруге заразився … Що робити?

Дуже часто самі закладизакривають на проблеми очі, замовчують, щоб уникнути проблем-перевірок з інспекціями. Однак будь-якуепідемію слід зупинити.

Перше, що треба робити, коли відомо хоч про один такий випадок – поговорити з вихователем, вчителем. Далі медичний працівник школи має вжити заходів.

Якщо компроміс ніяк не знаходиться, то варто звернутися до медичної, санітарної установи яка безпосередньо контролює санітарію в навчальному закладі.

Дуже часто хворіють на педикульоз діти з неблагополучних родин,тому для профілактики потрібно усьому дитячому колективу (не акцентуючи уваги на соціальному положенні) розказати про елементарні правила гігієни.

А вдома стежити за виконанням правил гігієни вашими дітьми, нагадувати правила поведінки у людних місцях, колективах: щоб не приміряли чужого одягу, не користувалися заколками, гребінцями тощо.

І нагадайте, щоне варто глузувати над тими, з ким трапилася халепа, адже ніхто не застрахований від таких ситуацій.

Будьте здорові!

Кiлькiсть переглядiв: 572

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 05 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!