Пам’ятка для батьків: „ Діти в Інтернеті”

ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїхтоваришів.

ЩО РОБЛЯТЬ ПІДЛІТКИ ОН-ЛАЙН

В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають вон-лайнові ігри.За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно сайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

- розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

- цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

- вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;

- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

- переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

- розмовляйте зі своєю дитиноюяк з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет -це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації. Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Безпека дiтей в Iнтернетi

Пам’ятка учням

· Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

· Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

· Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

· Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

· Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

· Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

· Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

· Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

· Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

· Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Контроль за дітьми в Інтернеті

Доки ми сперечаємося "пущать" або "не пущать" учнів школи в Інтернет – вони вже тут. Ми знову запізнилися. Очевидно, що зараз неможливо гарантувати стовідсотковий захист дітей від небажаного контенту. Жодні фільтри ніколи такої гарантії не дадуть. Але ми можемо формувати у дітей навик "безпечної" поведінки в Інтернеті. Як?

Проблема відносно «свіжа», але вирішується «старими» методами:

1. Батьки повинні знати чим зайняті їхні діти. Найпростіше – розмовляти з дітьми: чим живе, чим цікавиться, які сайти любить відвідувати і чому, з ким дружить, у тому числі, і в Інтернеті. Крім того (не замість – а крім!) сімейний фільтр на пошуковій машині, контроль по логах та ін.

2. Діти повинні володіти основами ОБЖ.

Ми учимо їх не розмовляти з незнайомцями? Ми пояснюємо, що не можна називати незнайомцям свою домашню адресу? Ну, і в мережі все те ж саме. Зараз багато цікавих навчальних ресурсів для дітей створюється з метою навчання безпечній поведінці в Мережі.

3. Вчитель повинен розуміти, навіщо він відправляє дітей в Інтернет.

Учити «с Інтернетом» нині модно. Чи завжди це виправдано? Передбачимо, вчитель сформулював конкретні завдання уроку, що реалізуються за допомогою Інтернет-ресурсів. Які тут можуть бути варіанти забезпечення безпеки:

закрита середа навчання, наприклад, учбові блоги, де можуть залишати свої коментарі лише ті, хто дістав відповідний доступ від вчителя, ведучого блог;

постановка конкретного учбового завдання: що хочу знайти? де? як використовую?

формування навиків критичного мислення;

список перевірених вчителем ресурсів, з яких пропонується використовувати інформацію;

все ті ж фільтри і контроль системного адміністратора, якщо такий в школі є.

Найголовніше – привчати дітей не «проводити час» в Інтернеті, а активно користуватися можливостями мережі.

А можливостей – очі розбігаються! Скільки всього можна зробити за допомогою різних соціальних сервісів: і презентацію в блог підв'язати, і мультик, і слайд-шоу. Одна лише біда: знижується рівень безпеки закритого блога: дуже вже багато вбудованих кнопок, що відводять на рідний сайт постачальника послуги. А "рідний сайт", ясна річ, на дітей не розрахований і що там на титульній сторінці вискочить в той момент, коли дитя кликне, це ще велике питання.

Небажаний вміст в Інтернеті

Небажана маса електронних повідомлень відома як небажана пошта, або спам. Во-на перенавантажує системи електронної пошти і може заблокувати поштові скринь-ки. Як інструмент для відправки небажаної пошти інколи використовують хробаків електронної пошти.

П’ять правил використання електронної пошти:

1. Ніколи не відкривайте підозрілі повідомлення або вкладення електронної пошти, що надійшли від людей, яких ви не знаєте. Натомість відразу видаляйте їх, вибравши відповідну команду в меню повідомлення.

2. Ніколи не відповідайте на небажану пошту.

3. Використовуйте фільтр спаму свого провайдера інтернет-послуг або програми електронної пошти (якщо він є).

4. Використовуйте нову або родинну адресу електронної пошти для запитів в Інтернеті, форумів тощо.

5. Ніколи не пересилайте «ланцюгові» повідомлення електронної пошти. Ви-даляйте їх одразу після надходження.

Якщо ваша дитина отримує зловмисні повідомлення електронною поштою або sms:

• Скажіть дитині, що вона не повинна відкривати такі повідомлення або інші повідомлення від незнайомої людини.

• Не слід відповідати на такі повідомлення. Однак варто зберегти їх на випадок, якщо ситуацію необхідно буде розв'язувати з іншою людиною.

• Якщо ви виявите, що відправник ходить до тієї самої школи, що й ваша ди-тина, зв'яжіться зі школою.

• Якщо образи продовжуються, необхідно змінити адресу електронної пошти або номер телефону дитини.

Пам'ятайте:

• Зловмисні повідомлення можна зберегти для подальших дій.

• Можна скоригувати настройки програми електронної пошти, щоб вона направляла повідомлення від певного відправника до окремої папки. У такому випадку вашій дитині не потрібно буде їх читати.

• Якщо ви знаєте адресу електронної пошти відправника, можете відправити копію зловмисного повідомлення постачальнику інтернет-послуг з проханням скасувати зазначену адресу електронної пошти.

• Якщо ви не знаєте адреси відправника, попросіть вашого постачальника інтернет-послуг надати вам допомогу.

Додаткові правила

Закривайте сумнівні спливаючі вікна

Спливаючі вікна— ценевеликі вікна зповідомленнями, які закликають вас клацнути увікні. Якщо таке вікно з’являєтьсянавашому екрані, тонайбезпечніша річ, яку можна зробити,— цезакрити вікно, клацнувши значок X(зазвичай його розміщено уверхньому правому куті). Ніколи неможна передбачити, які дії зробить програма, навіть якщо виклацнете кнопку«Ні».

Недопускайте того, щоб вас ошукали

Приховати свою особу вІнтернеті легко. Рекомендується перевірити особу людини, зякою виспілкуєтеся (наприклад, угрупах обговорення). Неповідомляйте особисту інформацію через Інтернет нікому, крім людей, яких визнаєте іяким довіряєте. Якщо вас просять надати персональну інформацію навеб-сайті, завжди перевіряйте розділ «Умови використання» або «Політика захисту конфіденційної інформації», щоб пересвідчитися, щооператор веб-сайту пояснив, для чого буде використовуватись інформація ічибуде вона передаватись іншим особам.

Обговоріть здітьми правила використання Інтернету

Багато матеріалів, доступних вІнтернеті, непідходять для неповнолітніх. Обговоріть зісвоїми дітьми, якправильно табезпечно використовувати Інтернет.

Про інформаційну безпеку

Пам'ятайте
Розмістивши інформацію вІнтернеті, вивтрачаєте контроль над нею івбільшості випадків вже ніколи незможете видалити всі їїкопії.

Перевіряйте
Завжди слід переконатися, що визнаєте людину, якій надаєте інформацію, ізнаєте, для чого їїбуде використано.

Думайте
Чибезпечно розміщувати особисту інформацію насвоєму веб-сайті, якщо виневпевнені втому, для чого вона використовуватиметься?

Зазначте
Імена учнів, їхні фотографії таіншу особисту інформацію, щоміститься ушкільному журналі, можна публікувати нашкільному веб-сайті лише зізгоди учнів таїхніх батьків.

Закони Інтернету

Що дозволено і що не дозволено в Інтернеті

Інтернет єпублічним місцем. Працюючи вонлайні, слід дотримуватися основних правил так само, яквидотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи закермом.

Закони стосуються йІнтернету

Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є не законним у повсякденному житті, є не законним і в онлайні.

Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас накладає йвідповідальність. Зокрема, винесете відповідальність завміст ізаконність свого веб-сайту.

Авторське право

Авторське право захищає спосіб, вякий вивтілюєте ідею вжиття, але несаму ідею. Копіювати матеріали зІнтернету для використання вособистих цілях дозволено, але передавати таподавати такий матеріал яквласний неможна. Наприклад, якщо вивикористовуєте матеріал для своєї презентації, томаєте посилатися наджерело.

Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів, доступних уоднорангових (P2P) мережах) єнезаконним.

Копіювання програмного забезпечення табаз даних, для використання яких потрібні ліцензії, єнезаконним, навіть якщо церобиться зметою застосування вособистих цілях.

Незаконне використання матеріалів може призвести допозовів заспричинені збитки імати інші наслідки, передбачені законодавством.

Кiлькiсть переглядiв: 2023

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 04 Серпня 2022

Цей сайт безкоштовний!