Тема виховної години :

Україно моя, Україно, я для тебе у світі живу.

Мета :

Навчальна— поглибити знання учнів про рідний край, родовід, історію України , історію виникнення свята Соборності України.

Ознайомити з цікавими фактами про Україну.

Розвиваюча : Розвивати у учнів: прагнення бути свідомим громадяни

ном України, її патріотом; формувати громадянські якості:

знання законів і мотивацію до їх виконання, знання своїх

громадянських прав і обов‘язків; виробляти громадянські

якості: патріотизм, людяність; усвідомлення себе як невідєм

ної частки українського народу.

Виховна — виховувати повагу до історичного минулого народу, моральні

принципи , національну самосвідомість ; любов до Батьківщи

ни , бажання бути патріотом,

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вчитель :

Разом з вітром журавель

Із чужих летів земель.

Вітер дуже дивувався:

„Нащо ти летів, старався?

Чим так вабить ця земля?” –

Запитав у журавля.

„Тут мене ростила мати,

Тут навчився я літати,

Тут зів’ю гніздо і я,

Батьківщина тут моя”.

Україна... Це слово кожен з нас вимовляє з неймовір­ною вдячністю, бо воно вміщує в собі все, про що тільки може мріяти людина. Це — Батьків -щина, яка стала колискою нашої величності, нашої талановито­сті, нашої неповторності. А Батьківщина — це рідний дім, де на тебе чекають завжди з любов'ю і надією; це місце, до якого людина завжди повертається, де б вона не мандрувала у світі. Як рослина не може рости без коріння, так і людина не може жити без Батьківщини. Бог подарував нам Україну- щедру землю, ніжну пісню, солов'їну мову. Слово Батьківщина співзвучне зі словом – батьки - це найдорожчі люди для кожного із нас, це ті , хто дав нам життя , хто завжди поряд , хто піклується про нас.

- Цю виховну годину я присвятила темі любові до Батьківщини.

22 січня – українці відзначали День соборності , чи задумувались ви коли - небудь над цим словом ? Соборність , що воно означає? Чи завжди Україна була такою , якою вона є сьогодні ? Я вам пропоную здійснити подорож по Україні , зазирнути у її далеке минуле , згадати тих людей , які принесли їй славу.

Учень (Слайд )

Після жовтневої революції

9 листопада 1917 року Рада опублікувала 3-й Універсал, що підводив підсумок подіям: Україна проголошувалася

«Українською Народною Республікою»

Західно-Українська Народна Республіка —Українська Держава— була створена уСхідній ГаличиніпісляПершої світової війни (1914-1918) в результатірозпадуАвстро - Угорщини.

22 січня 1919 року

у приміщенні Київського Будинку Учителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

Учень (Слайд )

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель.

В цьому Акті проголошувалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка Галичина, Буковина і Угорська Україна і Наддніпрян -ська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України».

Учень : З0 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».

(слайд )

Вчитель: епіграфом до нашого уроку я взяла слова В. Симоненка

Можнавсенасвітівибирати, сину,

ВибратинеможнатількиБатьківщину.

В. Симоненко

Україна - рідна священна земля наших дідів і прадідів. Тут ми народилися і виросли , тут народились і виросли наші батьки. Рідний край починається для кожного з нас з батьківського порога та маминої пісні . Для одних Батьківщина - це золоті ниви та зелені ліси , а для інших - спогади про страшні дні війни та зруйновані домівки. Народ наш прекрасний , він споконвіку шанував працю , хліб на столі , рушник на стіні. Ми здавна над усе любили волю. Як не любити таку країну , як не пишатися нею ?!

Хіба можна вибирати іншу?

Українці мають усі підстави пишатися своєю історією. «Коріння» нашого народу сягає в далеку давнину. Україна не раз переживала дні слави і сили, мала справді легендарних героїв, мужньо переносила найважчі випробування, коли гинули не сотні і тисячі, а мільйони її дочок і синів. Учень ( )

"... У нас тисячолітнє є коріння. Прийшла пора згадати, хто ми є

СВЯТИЙ, ПИСЬМЕННИК, НЕСТОР - ЛІТОПИСЕЦЬ

- Народився в Києві.

- Став одним з найосвіченіших людей Київської Русі.

- Досконало володів грецькою мовою, мав здібності до мови та літератури.

- Автор "Повісті временних літ".

Княгиня Ольга

- Перша княгиня - християнка.

- Мудра правителька і дипломат.

- Першою серед князів запровадила реформи.

- Бабуся Володимира Великого.

Учень ( )

Володимир Великий

- Запровадив християнство як державну релігію на Русі.

- Встановив дружні стосунки із західними країнами.

- Завершив формування територій Київської Русі.

- Започаткував карбування власної монети.

Ярослав Мудрий

- Припинив набіги печенігів на Русь.

- Сприяв розвиткові науки і культури.

- Прийняв перший кодекс законів "Руська правда".

- Зміцнив відносини із західними державами

Богдан Хмельницький

-Очолив визвольний рух українського народу проти Польщі та Литви, які до нього 300 років панували на Україні

Учень ( )

Тарас Шевченко

-- Народився кріпаком, рано осиротів, змалку прагнув до науки.

- У 1838 році став вільним.

- Закінчив Академію Мистецтв.

- Основоположник української літературної мови.

- Автор "Кобзаря" та "Букваря".

Михайло Вербицький

- Композитор, хоровий диригент, священик.

- Автор музики Державного Гімну України

Володимир Вернадський

- Вчений-природознавець.

- Академік, перший президент Академії наук України.

- Організатор Державної публічної бібліотеки в Києві, яка нині носить його ім'я.

Михайло Грушевський

-Історик, археолог, письменник, громадсько-політичний діяч.

- У квітні 1918 році обраний Президентом УНР (Української Народної Республіки

Вчитель:

Ми можемо пишатися, що наша держава ніколи не вела завойовницьких війн, не поневолювала інші народи, а лише захищала свої землі від ласих на чуже добро загарбників. На жаль, цілі сторіччя ворогам вдавалось панувати над Україною. Майже всі вони переконували весь світ, що несуть добро і щастя для українського народу, а насправді несли горе і смерть, грабували наші землі, убивали наших героїв.

Були часи, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно стало жити українському людові в неволі. І почав він утікати в пониззя Дніпра, де були дикі степи. Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред швидкої Дніпрової, води, вони заснували Запорізьку Січ. Це було грізне бойове укріплення.

Слава про волелюбних козаків-запорожців линула широко світом .

Земля наша нам дуже дорога тому , що вона полита кров ю наших дідів і прадідів , тому що її краса та родючість завжди приваблювала завойовників

Учень ( )

Століттями кращі дочки і сини України мріяли про незалежну країну, в основі якої свобода, гуманізм і демократія. І їх мрії збулися. Ми здобули не залежність і стали свідками великої події - появи України на карті світу. Тільки з 1991 року наша країна стала суверенною державою, а це означає , що вона має свої державні символи .

Із Конституції України

Стаття 20.

Державними символами Украни є Державний Прапор Украни, Державний Герб Украни i Державний Гімн Украни.

Державний Прапор Украни- стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього i жовтого кольорів.

Великий Державний Герб Украни встановлюється з урахуванням малого Державного Герба Украни та Герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради Украни.

Державний Гімн Украни - національний гімн на музику М. Вербицького зi словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради Украни. Конституция - це основний закон , за яким живе наша держава , вона затверджена в 1991 році.

Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі

Шуми, Украно, як рідні ліси,

Як вimep в далекому полі

О.Олесь

Учень ( слайд )

Ми — українці. Живемо у вільній і незалежній державі . Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.

У кожного народу є своя мова, вона для них найрідніша найдорожча, кожен народ має право нею думати і розмовляти. Бо доки народ має мову — є і сам народ, а не стане мови, не буде й народу, тому що мова — основна ознак національності Споконвіків наш народ мав свою культуру та традиції , які збереглися до наших днів тому , що передавалися з покоління в покоління. Крім державної символіки в Україні історично склалися народні символи - вишитий рушник, вінок, червона калина , верба , хата та інші.

Учень (слайд )

Хлібом - сіллю на вишитому рушникові зустрічали й проводжали гостей у далеку дорогу. Рушники - це теж символ українського народу . «Дім без рушників ,- як говорилось у народі -, що родина без дітей»

Хата , рідна батьківська хата , з нею пов'язані найтепліші спогади в нашому житті. Куди б не закинула доля людину , вона завжди повертається до рідного дому , бо це найсвятіше , що є в житті кожної людини. Більше третини днів року у наших предків займали свята. Під час кожного свята здійснювалися певні обряди , тобто створювався лад у всьому : у житті людини , у стосунках їх з Богом.

У ніч на Івана Купала на галявині дівчатанаряджали «Марену», творили опудало «Купала» , потім кружляли у хороводі навколо них, пускали свої віночки на воду , стрибали і парі із судженим через багаття.

З великою святістю ставились наші предки до хліборобських обрядів. Селяни , йдучи на оранку , одягали сорочку , в якій причащалися , щоб кращим був урожай. Тільки в гармонії з природою людина отримувала самоповагу , спокій у душі.

Насправді Україна - це фантастична країна для людей, які хочуть знайти себе. Хочеш бути художником - для тебе неймовірні пейзажі, хочеш бути музикантом - тебе надихають український фольклор, багата українська музика, хочеш бути політиком - всі знають, яка ситуація, роботи дуже багато... Прикладом для нас є наші співвітчизники та сучасники :

1. Є. Патон

Учений, інженер.

- Основоположник електричного зварювання металів.

- Створив близько 80 проектів унікальних мостів, серед них -суцільнозварний міст через Дніпро.

2. Сергій Корольов

- Конструктор ракетно -космічних систем.

- Під його керівництвом створені балістичні ракети, ракети-носії, космічні кораблі "Восток" і "Восход",

- здійснено запуски штучних супутників Землі і Сонця, вихід у відкритий космос.

Учень ( )

3. Павло Попович

- Льотчик- космонавт, генерал-майор .

- Перший українець, який двічі піднімався в космос. о" Здійснив політ на кораблях "Восток" та "Союз" .

4. Сергій Бубка

- Український спортсмен -легкоатлет зі стрибків з жердиною.

- Перший майстер спорту незалежної України, чемпіон Олімпійських ігор, 9-кратний Чемпіон світу.

- Встановив 35 світових рекордів.

- Першим в світі під корив висоту 6 м 14 см.

5. Брати Клички

- Непереможні брати боксери, чемпіони світу.

- Старшого з братів Віталія називають "Королем нокаутів" та "Залізним кулаком".

- Молодший Володимир нагороджений орденом "За мужність".

Учень (слайд )

6. Яна Клочкова

- Багаторазова рекордсменка України, Європи, світу.

- 5-кратна олімпійська чемпіонка.

- Нагороджена орденами "За заслуги" (III ст.) та княгині Ольги (І ст.).

- За заслуги перед країною удостоєна звання Героя України.

7. Андрій Шевченко

- Футболіст київського "Динамо".

- Тричі ставав володарем Кубка України.

- Тричі був визнаний кращим бомбардиром.

- У 2004 році став володарем призу "Золотий м'яч".

8. Богдан Ступка

- Найвидатніший сучасний актор театру і кіно.

- Зіграв більше 100 ролей у кіно більше 50 у театрі.

Учень (Слайд )

9. Володимир Солов яненко

- Народний співак, тенор, гордість України.

- Неперевершений виконавець романсів і пісень на вірші Т.Шевченка.

Сидіти і мріяти про краще можна , але в такому разі воно не настане ніколи

1. Будьте громадянами тієї держави, в якій ви живете.

2. Будьте гідними представниками того етносу, до якого ви належите.

3. Любіть землю, на якій ви живете.

4. Пам'ятайте, що те місце, де ви народились, є найдорожчим для вас.

5. Бережіть своє, рідне. Збережемо мову - збережемо й народ, Україну.

Учень

За своє завтра треба боротися вже сьогодні!.

Вчитель:

Ми всі мусимо виразно усвідомити ЦЕ.

Сидіти і мріяти про краще можна, але у такому разі воно не настане.

«Головне, щоби всередині нас була єдина цінність - розуміння того, що ми українці».

Хіба можна не любити таку країну, чи потрібно шукати кращої?

Я вірю в українську долю. І хочеться завершити словами

В. Симоненка:

Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Кiлькiсть переглядiв: 4342

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!