Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/kartinki/7131.gif

/Files/images/kartinki/kievtest-logo.png

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти


Особливості ЗНО-2015

Дворівневі тести ЗНО-2015 5 інновацій ЗНО-2015 за 5 хвилин

Інформація щодо деяких особливостей

зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

  • Українська мова і література
  • Історія України
  • Математика
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Німецька мова
  • Російська мова
  • Французька мова

Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені в розділі«Підготовка до ЗНО».

Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)

Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вонивизначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку моженабрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи» (http://education-ua.org/ua/articles/316-viznachennya-rezultativ-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsinyuvannya-stari-problemi-ta-novi-perspektivi).


/Files/images/zno/image (1).gif

Затверджено нові програми ЗНО на 2015 рік

Міністерством освіти і науки затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти та у відповідності з якими мають бути розробленні та укладені тести ЗНО у 2015 році.

Відповідним наказом Міносвіти затверджено 9 програм ЗНО з навчальних предметів, що будуть конкурсними при вступі до вищих навчальних закладів у 2015 році. Зокрема, нові програми тестування затверджено з української мови і літератури, географії, біології, математики, фізики, хімії, історії України, іноземних мов, а також російської мови.

Варто зазначити, що до переліку програм, затверджених міністерством, не включено програми ЗНО з світової літератури та всесвітньої історії, тестування з яких проводилося останніми роками. Чи будуть зазначені навчальні предмети включені до програми проведення ЗНО у 2015 році стане відомо найближчим часом.

Під час розроблення та укладання тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти має забезпечити відповідність тестових завдань змісту затверджених програм ЗНО.

Проект наказу про затвердження нових програм ЗНО був погоджений з громадськими об'єднаннями керівників вищих навчальних закладів. Попередній наказ освітнього відомства про затвердження програм зовнішнього оцінювання від 03 грудня 2013 року, визнаний таким, що втратив чинність.

Як відомо, Міністерством освіти і науки розроблено проект Умов вступу до вищих навчальних закладів України, який має бути затверджений не пізніше 15 жовтня, після процедури громадського обговорення.

Однією з найбільш очікуваних новацій є запропонована норма щодо обмеження строку дії сертифікату ЗНО. Відповідно до пропозицій МОН, вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання виданий лише у 2015 році.

Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Відтепер ця категорія абітурієнтів вступатиме до навчальних закладів лише за результатами ЗНО.

Пропонується закріпити норму, згідно з якою у разі проведення творчого конкурсу у вищому навчальному закладі будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання не менш як з двох предметів. У інших випадках зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з трьох або чотирьох предметів. Обов'язковим конкурсним предметом для вступу до ВНЗ України залишається українська мова та література.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року:

Про дати реєстрації абітурієнтів для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2015 році, а також про проведення пробного тестування буде повідомлено додатково.

Для отримання інформації про проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Кiлькiсть переглядiв: 693

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 04 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!